18 spôsobov, ako zhodiť prvých 5 kíl

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
Zamerajte sa na zmenu svojho prostredia a vaše návyky ju budú nasledovať. V nasledujúcom článku vám predstavíme metódu, ktorú úspešne testovalo viac ako 45 000 ľudí po celom svete. Zmenou 18 hlavných bodov, na ktoré sa táto metóda zameriava, podporíte vašu cestu za vytúženou postavou a pomôže vám zhodiť vaše prvé kilá.
Zamerajte sa na zmenu svojho prostredia a vaše návyky ju budú nasledovať. V nasledujúcom článku vám predstavíme metódu, ktorú úspešne testovalo viac ako 45 000 ľudí po celom svete. Zmenou 18 hlavných bodov, na ktoré sa táto metóda zameriava, podporíte vašu cestu za vytúženou postavou a pomôže vám zhodiť vaše prvé kilá.
18 spôsobov, ako zhodiť prvých 5 kíl


Počas nasledujúceho 12 mesačného transformačného procesu sa zameriame na zmenu návykov v základných oblastiach ako napríklad stravovanie, fyzická aktivita, telo a zdravie. Výsledkom bude strata hmotnosti a telesného tuku, ktorého sa vám doposiaľ nepodarilo zbaviť. Zároveň si vybudujete kvalitnú svalovú hmotu, zlepšíte fyzickú silu a duševnú odolnosť. Okrem toho sa po skončení budete cítiť sebavedomejší, istejší a slobodnejší ako kedykoľvek predtým.


Keby sme vybrali 50 náhodných ľudí a poslali ich do obchodu kúpiť zdravé potraviny, väčšina by to dokázala bez akýchkoľvek problémov. To znamená, že ľudia vedia, čo znamená pojem zdravá strava. Ľudia však v bežnom živote výber potravín zanedbávajú a svojím spôsobom života si zhoršujú nielen svoju fyzickú kondíciu ale častokrát aj svoj zdravotný stav.


Vplyv na naše rozhodovanie ohľadne stravovania má predovšetkým naše prostredie – osoby a veci, s ktorými sa stretávame každý deň. Väčšina rozhodnutí je automatických bez ďalšieho racionálneho premýšľania. Mozog, ktorý denne prijíma množstvo vonkajších podnetov automaticky volí jednoduchšiu možnosť. To znamená, že prostredie, v ktorom sa nachádzame formuje aj náš rozhodovací proces.


Pri zmene svojich návykov nikdy nezačínajte od výživových stratégií, kalorického príjmu a iných “expertných” faktov. Základom vašej pyramídy by mali byť veci, ktoré vás obklopujú – sociálne prostredie, kuchyňa, stravovacie zvyky, denná rutina a podobne. Všeobecne platia pravidlá, ktoré vám zmenu prostredia uľahčia. Začnite používať menšie taniere a poháre a automaticky znížite aj množstvo porcií.


Nezdravé jedlo preložte na neprístupné miesto a tak pokušenie po ňom siahnuť opadne. Naopak, ovocie a zeleninu majte na dosah na miestach, kde sa najčastejšie zdržujete. Pri dochádzaní do práce zaparkujte auto ďalej od vchodu a pri krátkych presunoch zvoľte bicykel namiesto auta. Alebo si zaobstarajte psa a venujte mu aspoň jednu prechádzku denne.

Obyčajnou zmenou malých vecí, ktoré sa dejú okolo nás dosiahnete automatické zmeny vo vašom správaní bez toho aby ste si ich vôbec uvedomili.


Zamerajte sa na nasledujúcich 18 bodov na zmenu vášho prostredia, odporúčanými najskúsenejšími výživovými trénermi na svete.


1. Majte kvalitné a zdravé jedlo – existujú donáškové služby, ktoré ponúkajú jedlá pre športovcov s vysokým obsahom bielkovín.


2. Všetky sladkosti vyhoďte von – spravte poriadok a zbavte sa nepotrebných vysokolalorických potravín, ktoré vás zbytočne lákajú.


3. Zostavte si stravovací plán – všetky nákupy naplánujte podľa vopred stanoveného jedálnička a vyvarujte sa neplánovaným rozhodnutiam v obchode.


4. Ovocie a zeleninu majte na dostupnom mieste – ideálne v predných častiach chladničky v priehľadných boxoch pripravené k okamžitej konzumácií.


5. Nechoďte nakupovať hladní – zbytočne vás tak nebude lákať kúpa nepotrebných potravín. Tiež uprednostnite menší košík pred nákupným vozíkom.


6. Ingrediencie udržujte v mrazničke – igrediencie pre váš šejk udržujte čerstvé v mrazničke. Mrazené a nakrájané ovocie vám šejk príjemne schladí a výborne ochutí.


7. Majte vopred uvarené oblininy – varenie celozrnných obilnín si vyžaduje dostatok času. Pripravte si ich preto vopred v nedeľu na nasledujúci týždeň.

8. Upracte vašu kuchyňu – udržujte vo vašej kuchyni čistotu a poriadok. Na chladničku si pripevnite zoznam vašich cieľov spolu s motivačnými citátmi alebo obrázkami.


9. Obujte si tenisky – mať obuté tenisky na vaších nohách vám umožňuje byť aktívny kedykoľvek a kdekoľvek.


10. Majte cvičebné pomôcky na očiach – najlepšie spravíte, keď do každej miestnosti dáte jednu cvičebnú pomôcku (kettlebell, expandery, jednoručky atď.) a pri každom vstupe do miestnosti urobíte zopár opakovaní.


11. Zbaľte si mobilnú posilňovňu – pri cestovaní uprednostnite hotely s gymom alebo bazénom. Pribaľte si so sebou aj švihadlo, expandery a zoznam cvikov s vlastnou váhou.


12. Zmeňte auto na odkladací priestor – v prípade, že často cestujete autom, majte vždy v kufri pripravené oblečenie na cvičenie spolu s potréningovými doplnkami ako proteíny.


13. Zaznačte cvičenia v kalendári – plánujte tréningy a vopred ich zapíšte do kalendára k ostatným úlohám. Skúste si naplánovať čo najväčšiu časť každého dňa.


14. Presuňte spoločenské akcie do parkov a telocviční – stretnutia nemusia byť výlučne v baroch alebo reštauráciách. Stretnite sa v najbližšom parku alebo na lezeckej stene.


15. Zdieľajte vaše auto – zdieľanie auta s partnerom alebo priateľom znamená, že v istých nečakaných situáciach budete vymeniť auto za bickykel alebo ísť pešo.


16. Prechádzajte sa v práci – ak vám to náplň práce dovoľuje, pracovať môžete pri chôdzi alebo v stoji. To isté platí aj počas pracovných stretnutiach.


17. Počas práce si doprajte prestávku – po každej odrobenej hodine si doprajte 10 minútovú pauzu a pravidelne sa denne prejdite alebo odcvičte krátku sériu drepov.


18. Zapojte svoju rodinu – vyžiadajte si pomoc aj od najbližších členov rodiny a zapojte ich do činností ako napríklad plánovanie a príprava jedla.


Diskusia

Nechajte si posielať najnovšie články

Zadajte svoju  e-mailovú adresu a budete dostávať všetky novinky, články, zľavy.

Najnovšie články

Legíny

Spaľovače tukov

proteíny na chudnutie