Ako cez autenticitu objaviť samú seba

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
Autentickí ľudia sú odvážni. Idú s kožou na trh. Chcú vedieť, čo chcú naozaj ONI. Neboja sa vidieť svoj strach. Neboja sa cítiť lásku. Púšťajú presvedčenia, ktoré im neslúžia. Posúvajú sa. Menia sa.
Autentickí ľudia sú odvážni. Idú s kožou na trh. Chcú vedieť, čo chcú naozaj ONI. Neboja sa vidieť svoj strach. Neboja sa cítiť lásku. Púšťajú presvedčenia, ktoré im neslúžia. Posúvajú sa. Menia sa.
Ako cez autenticitu objaviť samú seba

Ľudia majú strach z toho, čo uvidia, ak začnú byť autentickí. Boja sa rizika, že okrem toho, čo vidieť chcú, uvidia aj to, čo sa im páčiť nebude. Že budú musieť čeliť všetkému, čo z nich spravili životné okolnosti a už im neslúži. Autenticita je kľúč. Kľúč k nájdeniu seba samého.  Dovoliť si byť tým, kým sme sa stali a stať sa tým, kým byť chceme.


Predtým, ako začneme byť autentickí, sme ľudia nasadzujúci si masky a potláčajúci emócie. To nám poskytuje bezpečie. Autenticita taká nie je. Autenticitou všetko vybublá na povrch. To, čo z nás spravila spoločnosť, čomu sme „slepo“ uverili. Priznať si a prejaviť vlastnú autenticitu je preto odvaha. Uvidíte totiž, kým ste sa skutočne stali.


Autenticita je užitočný nástroj k tomu, aby sme sa mohli stať takými, akými naozaj chceme byť. Bez všetkých tých nánosov, blokov, presvedčení. Začneme sa počúvať, všímať si seba samého. Dovolíme si, aby vyšlo na povrch všetko, čo nie sme, ako aj sme a začali sme odhaľovať naše skutočné ja.


Buďte však pozorní. Rozlišujte, či sa prejavuje naozaj vaše ja alebo je to šikovné ego. Autenticita bez rešpektu ostatných a akceptácie ich autenticity už nie je autenticitou, ale egom. Nie je ospravedlnením, že môžem kričať, lebo taký jednoducho som, keď som autentický a nepotláčam emócie. Takým nie ste, len ste sa takým stali pod vplyvom rôznych životných situácií. Stotožňovať sa s tým a používať v takýchto prípadoch autenticitu ako ospravedlnenie môže byť prejavom zbavovania sa zodpovednosti.


Ak ste vedome autentickí, môžete rásť. Pozorujte svoje autentické reakcie a ak sa vám nepáčia, preráža v nich vaše ego, či s vami nerezonujú, uvedomte si ich a postupne začnite aplikovať to, ako chcete, aby to bolo. Buďte k sebe láskaví, nerobte to nasilu, radšej si povedzte, že nabudúce to bude lepšie. Ale ostaňte vedomí. Už len samotné uvedomenie vás posúva a pri ďalšej situácii bude vaša reakcia obrúsenejšia viac a viac.

Diskusia

Nechajte si posielať najnovšie články

Zadajte svoju  e-mailovú adresu a budete dostávať všetky novinky, články, zľavy.

Najnovšie články

Legíny

Spaľovače tukov

proteíny na chudnutie