Tiež nemáte čas cvičiť?

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
Chcete začať. Cvičiť, zdravo sa stravovať, relaxovať, robiť niečo pre seba – čokoľvek. Ale nedá sa. Nemáte čas. Poprípade začnete, ale nedotiahnete to, lebo veď to nie je možné stíhať. A vlastne máte dôležitejšie veci na práci, ktoré musíte vybaviť, vyriešiť, zastrešiť ...................... Naozaj?
Chcete začať. Cvičiť, zdravo sa stravovať, relaxovať, robiť niečo pre seba – čokoľvek. Ale nedá sa. Nemáte čas. Poprípade začnete, ale nedotiahnete to, lebo veď to nie je možné stíhať. A vlastne máte dôležitejšie veci na práci, ktoré musíte vybaviť, vyriešiť, zastrešiť ...................... Naozaj?
Tiež nemáte čas cvičiť?

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, že “NA TO, ČO VÁS NETEŠÍ, SI NÁJDETE ČAS VŽDY“? Premietnite si váš deň. Koľko času v ňom venujete sebe, tomu čo vás naozaj napĺňa a robí šťastnými? Tomu, čo vám prospieva? A je tomu tak vôbec každý deň?


Veľmi často záležitosti iných ľudí uprednostňujeme pred vlastnými záujmami a potrebami.

Súhlasíme s plánmi, ktoré majú iní ľudia a dávame im prednosť. Je potrebné si uvedomiť, že nik si nás nemôže nárokovať. Nedovoľte nikomu, aby mrhal vašim časom. Či sú to priatelia, rodina, kolegovia … 


Je v poriadku, ak vlastný čas venujete sebe. Každý má rovnaký vlastný čas a môže sa slobodne rozhodnúť, kam ho investuje.


Predstavte si, že každé ráno dostane každý človek svoj plný pohár, ktorý ho má počas dňa vyživovať. Nikto nemá právo nárokovať si ten náš a ani my nemáme právo nárokovať si ich. Ak by závisel váš každodenný život na tom pohári, dávali by ste celý deň odpíjať ostatným? Aj keby vám nedal odpiť nikto? To bežne robíme. Seba nenačerpáme, napĺňame potreby druhých ľudí a cítime sa bez energie. Poprípade pociťujeme krivdu, prečo aj nám nedal niekto odpiť. Ak pijete zo svojho pohára, ste načerpaný a vtedy máte energiu dávať ostatným. Vyživujte najskôr seba, a potom ostatných.


Ale, mala by som robiť niečo iné, lebo tak sa to patrí, lebo mám povinnosti …

Chcete si vyčleniť čas pre seba, ale máte pocit/domnievate sa, že by ste mali robiť niečo iné. To, čo sa očakáva, ako to robí väčšina. Venovať sa primárne povinnostiam, aj keď nie sú nevyhnutné. Ale vždy majú prednosť pred vašimi túžbami. Aj keď nie sú nevyhnutné!??

Vy rozhodujete o svojom živote. Prečo by ste si mali odopierať to, čo vám dodáva energiu a prospieva. Ako by mohlo byť v poriadku a prirodzené nezvoliť si pre seba to najlepšie a odsúvať svoje zdravie, vitalitu a používať čas k vlastnej deštrukcii. Tak, ako ľahko si viete nájsť čas na povinnosti, ktoré vás vyčerpávajú, o to ľahšie musí byť nájsť si čas na to, čo vás vyživuje a robí šťastnými.


Spravidla to robíme opačne a vlastne ani nevieme prečo. Ak sa totiž pravidelne načerpávate, do povinností máte väčšiu chuť, dokonca vás začnú postupne aj baviť a idú vám rýchlejšie. 


Z musím sa následne častokrát stáva chcem.


Začnem sa tomu venovať, keď …………………………..

Každý má vlastné keď. Keď nastane správny čas, keď budem mať viac času, keď budú deti väčšie, keď budem mať dosť peňazí, keď vybavím všetky potrebné veci. Sabotujete sami seba. Odďaľujete vlastný pocit naplnenia.

Začnite sa tomu venovať hneď 😊


Cvičenia:


1/ Musím, mal by som, chcem


  • Papier o veľkosti A4 si rozdeľte na tri stĺpce 1. Musím 2. Mal by som 3. Chcem.
  • Do každého napíšte všetky veci v priebehu týždňa, ktoré pociťujete, že musíte, mali by ste a chcete.
  • Výsledok vám ukáže, ako sa naozaj načerpávate, čo by ste mohli posilniť, či prípadne úplne zo zoznamu vyhodiť. Zamerajte sa na veci čo chcete a tomu prispôsobte stĺpce musím a mal by som. Väčšinou to robíme opačne, však?

2/ Koľko času venujem tomu, čo ma baví


  • Papier o veľkosti A4 si rozdeľte na dva stĺpce 1. Venujem sa tomu čo ma baví 2. Venujem sa tomu čo ma nebaví.
  • Do každého napíšte všetky veci v priebehu týždňa, ktoré reálne robíte, aj ktoré by ste chceli robiť, ale nerobíte a k nim približný čas, koľko sa im v týždni venujete.
  • Ako ste na tom? Tabuľka vám umožní vidieť, ako kvalitne sa venujete vlastným túžbam.
  • Ak tomu tak nie je ani každý deň, môžete začať s malými dennými 15 minútovkami, kedy robíte, čo vás baví a postupne ich predlžovať.

Zaslúžite si mať sa najlepšie ako viete 😊.

Diskusia

Nechajte si posielať najnovšie články

Zadajte svoju  e-mailovú adresu a budete dostávať všetky novinky, články, zľavy.

Najnovšie články

Legíny

Spaľovače tukov

proteíny na chudnutie